در شرایطی که برخی خبرها از بازار آزاد، خبر از سکه‌های ۳ میلیون تومانی می‌دهد؛ کارشناسان عموما طرح جدید بانک مرکزی موسوم به اوراق گواهی سکه های پیش فروش شده با استفاده از مکانیسم بورس کالا را مورد حمایت قرار داده‌اند. در واقع، طرح جدید بانک مرکزی، امکان نقد شدن سکه های پیش فروش شده که در بازه های زمانی یک ماه تا ۲ ساله انجام شد، ایجاد شده و دیگر، خریداران سکه ها مجبور نیستند تا زمان رسیدن موعد سررسید خود، منتظر بمانند.

به گزارش کیتکو نیوز، کامرز بانک آلمان پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس نقره تا پایان امسال به بیش از 18 دلار خواهد رسید و قیمت طلا نیز از مرز 1350 دلار خواهد گذشت.

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که اکثر کارشناسان اقتصادی وال استریت بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آتی افزایش خواهد یافت ولی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند قیمت طلا طی هفته آینده اختلاف نظر دارند.

رئیس کمیسیون توسعه بازرگانی بنیاد امید ایرانیان با اعلام این مطلب افزود : در حال حاضر صنعت و اقتصاد داخلی‌مان با مشکلات عدیده ای روبروست. دوازده سال پیش گفتم از تحریم‌ها می توانستیم بهترین نتیجه را بگیریم و در کشاورزی و بسیاری از صنایع به خودکفایی دست یابیم ، اما به خوبی عمل نکردیم

سید کامل تقوی نژاد با اشاره به دستور رئیس جمهوری در جلسه ساماندهی بازار و بررسی نوسانات اخیر در قیمت برخی کالاهای مورد نیاز مردم، گفت: پیرو صحبت های رئیس جمهوری و دستور ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر برخورد قاطع مالیاتی با سوداگران اقتصادی، کارگروه تخصصی با هدف رصد مالیاتی بازار ارز، سکه، خودرو و مسکن در سازمان امور مالیاتی کشور تشکیل شده است.

به گزارش کیتکو نیوز، موسسه سرمایه گذاری اف ایکس تی ام اعلام کرد: گرچه تنش های تجاری در عرصه بین المللی تشدید شده است ولی تقویت ارزش دلار آمریکا مانع از افزایش قیمت جهانی طلا است.

 دانیل هاینس ،تحلیلگر ANZبانک تاکید کرد: بهنظر می رسد حس بی اعتمادی در بازار وجود دارد که بعد از موضوع ملاقات ترامپ و رهبر کره شمالی این دیدگاه تقویت هم شده و از طرفی این بی اعتمادی در زمانی در حال وقوع است که ما با افزایش نرخ بهره دیگری در اقتصاد امریکا روبرو هستیم.

بر اساس این گزارش ترکیه بیش از 220 تن ذخایر طلای خود را طی سال گذشته از آمریکا بازگردانده است.

بر اساس این گزارش، در واقع گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا اجازه افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا را نداده است.

گری کوهن- مشاور اقتصادی کاخ سفید- به عنوان یکی از مخالفان سرسخت حامیان سیاست های حمایت گرایانه اعضای دولت ترامپ به شمار می رفت که دیروز اعلام کرد کاخ سفید را ترک می کند. پس از انتشار این خبر، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" ۱ درصد کاهش یافت و سیگنالی منفی به بازارهای آسیایی ارسال کرد.

صفحه1 از79