گری کوهن- مشاور اقتصادی کاخ سفید- به عنوان یکی از مخالفان سرسخت حامیان سیاست های حمایت گرایانه اعضای دولت ترامپ به شمار می رفت که دیروز اعلام کرد کاخ سفید را ترک می کند. پس از انتشار این خبر، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" ۱ درصد کاهش یافت و سیگنالی منفی به بازارهای آسیایی ارسال کرد.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت، شرکت های نفتی روس ممکن است تا 21 مارس قراردادهایی با ایران منعقد کنند که به آنها اجازه بدهد روی میادین نفتی ایران کار کنند.

به گزارش رویترز، قیمت جهانی طلا امروز به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده است که علت اصلی آن کاهش ارزش دلار و تشدید نگرانی ها نسبت به وقوع جنگ تجاری بین آمریکا و سایر قدرت های اقتصادی بوده است.

به گزارش پلاتز، تحلیلگران موسسه اف سی استون تاکید کردند که با توجه به در پیش بودن نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 20 و 21 مارس ، ارزش دلار با افزایش روبرو خواهد شد و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

بر اساس تصمیم کانون بانک‌های خصوصی مقرر شد برخی شعب ساعت کاری خود را تا ساعت ۱۸:۰۰ در آستانه سال نو تمدید کنند.

ولی اله سیف صبح دیروز در جلسه با مدیران عامل شبکه بانکی کشور ضمن بیان الزامات تطبیق با قوانین و استانداردهای بین المللی بانکداری، بر لزوم اهتمام ویژه بانک ها نسبت به ایجاد واحد «مدیریت رعایت» و تقویت ساختار آن تاکید کرد. وی افزود: مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم یک ضرورت ملی است که از نظر قانونی و شرعی مورد تاکید قرار گرفته و نقش مهمی در جلوگیری از فساد دارد.

مدیرکل ریالی و نشر این بانک با اعلام این خبر افزود: توزیع اسکناس نو در استان تهران که از روز یکشنبه 21 اسفند ماه سال جاری آغاز می‌شود با مشارکت بانک‌های عامل و از طریق 70 شعبه منتخب مستقر در نقاط مختلف استان انجام خواهد شد.

بازار ارز ایران پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ بازاری که هر از چند گاهی با سر و صدا، همه ذهن‌ها را معطوف به خود می‌کند و تا چند روزی که از سوی سیاستگذاران سر و سامان داده شود، حسابی گرد و خاک می‌کند. این بازار سهم امسال خود را هم از نوسانات بازار گرفت و چند هفته‌ای، آنقدر پر سر و صدا بود که حتی عده‌ای را هم از شهرستان به تهران کشاند تا بلکه سرمایه‌های هر چند ناچیز خود را هم وارد این بازار کرده و برای خود، سودی دست و پا کنند. اما مثل همیشه، این نوسانات هم به این بازار دل خوش نکرد و بالاخره بار خود را بست.

به گزارش بانک اول یکی از اهداف توسعه بانک‌های الکترونیک، شفاف شدن فرآیندهای مالی و البته سرعت گرفتن تراکنش و جابجایی پول بوده که همیشه دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار به ویژه کسب‌وکارهای آنلاین در شرایط فعلی اقتصادی است. جدا از PSP‌ها که همواره دغدغه افزایش تعداد تراکنش‌های خود و به تبع آن در اختیار گرفتن سهم بزرگ‌تری از تعداد کل تراکنش‌ها را دارند، استارت‌آپ‌های حوزه فین‌تک سخت مشغول تغییر عادات بانکی سنتی و شیوه جابه‌جایی پول به ساده‌ترین و امن‌ترین شیوه ممکن هستند و در کنار این دو بخش، تعداد زیادی از استارت‌آپ‌ها اساس کار خود را بر پایه پرداخت آنلاین قرار داده‌اند. به ویژه استارت‌آپ‌هایی که دارای حجم تراکنش بالا و با گردش نقدینگی زیاد در قالب تراکنش‌های خرد هستند. سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا سیستم شاپرک تراکنش‌های مالی را به یک‌مرتبه در روز و آن هم با زمان تراکنش خارج از ساعت اداری تغییر داده است؟ و این‌که سرنوشت قرار دادن سرعت‌گیر بر سر راه کسب‌وکارهایی که ذات آن‌ها به حرکت و سرعت بالا وابسته است، چه خواهد بود؟ آن هم زمانی که همه سازمان‌ها، ارگان‌ها و دستگاه‌های عمومی و دولتی خود را حامی فضای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین معرفی می‌کنند، تا آنجا که سهم قابل توجهی از اشتغال زایی را برای این حوزه از کسب و کار در نظر گرفته‌اند!

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که روند صعودی قیمت طلا در بازارهای بین المللی ادامه دارد ولی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که این مساله تاثیر منفی بر تقاضای طلای چین در سال جدید چینی نخواهد داشت.

صفحه1 از78